Cipry.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cipry.ro

Bun venit!!!
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Cum sa impachetezi si sa despachetezi fisierele.epk/.eix

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 74
Data de înscriere : 17/09/2011
Varsta : 29
Localizare : Suceava/Liteni

Cum sa impachetezi si sa despachetezi fisierele.epk/.eix Empty
MesajSubiect: Cum sa impachetezi si sa despachetezi fisierele.epk/.eix   Cum sa impachetezi si sa despachetezi fisierele.epk/.eix EmptyDum Mar 18, 2012 12:26 am

Salut astazi m-am gandit sa va arat cum sa despachetati fisierele .epk/.eix...
Aveti nevoie de urmatoarele:
1 Metin2Extractor-->Download:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
2 Un client care doriti sa il modificati...(aici alegeti voi)
Sa incepem
Pasul 1.Dezarhivam extractorul in C
Pasul 2.Intram in pack-ul clientului si luam ce vrem sa despachetam
Pasul 3.Dupa ce am copiat fisierele din client redenumim NPC_ex si NPC_pack in numele fisierelor care le-am luat de ex:am luat fisierele uiloading.epk/.eix...ei atunci in loc de NPC_ex/pack scriem uiloading_ex/pack
Pasul 4.Deschidem uiloading_ex cu Notepad...apoi dam mai jos si vedem ca este din nou NPC...va arat linia mai jos
<Action type="extract" archivePath="C:\FR\NPC" outputPath="Source" extractAll="YES" createXML="YES" xmlPath="NPC_pack.xml" />
acum am sa va arat o linie cum trebuie sa o modificati...in loc de NPC puneti root si salvam
<Action type="extract" archivePath="C:\FR\uiloading" outputPath="Source" extractAll="YES" createXML="YES" xmlPath="uiloading_pack.xml" />
Pasul 5.Acum intram in cmd si scriem cd C:\FR apasam enter si ca sa extragem fisierele scriem urmatoarele "m2 uiloading_ex.xml" fara ""
Pasul 6.Fisierele sunt extrase in Source ...modificam ce avem de modificat si salvam...
Pasul 7.Ca sa impachetam fisierele la loc trebuie sa procedam astfel...iesiti din source...si stergem fisierele uiloading.epk/eix cele vechi apoi intram in cmd-->apasam enter si scriem
"m2 uiloading_pack.xml"si fisierele au reaparut...le punem in client si gata...am facut si un video...poate o sa va ajute video mai mult...Succes lol! lol!


Ultima editare efectuata de catre Admin in Joi Feb 14, 2013 3:15 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://cipry.forumgratuit.ro
mixskrilllex




Mesaje : 1
Data de înscriere : 10/11/2012

Cum sa impachetezi si sa despachetezi fisierele.epk/.eix Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa impachetezi si sa despachetezi fisierele.epk/.eix   Cum sa impachetezi si sa despachetezi fisierele.epk/.eix EmptySam Noi 10, 2012 3:08 am

Nu merge linku
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 74
Data de înscriere : 17/09/2011
Varsta : 29
Localizare : Suceava/Liteni

Cum sa impachetezi si sa despachetezi fisierele.epk/.eix Empty
MesajSubiect: imi cer scuze pentru inconvenient   Cum sa impachetezi si sa despachetezi fisierele.epk/.eix EmptyDum Noi 25, 2012 1:40 am

imi cer scuze pentru inconvenient am sa schimb link-ul.
Sus In jos
https://cipry.forumgratuit.ro
sora100




Mesaje : 1
Data de înscriere : 15/12/2012

Cum sa impachetezi si sa despachetezi fisierele.epk/.eix Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa impachetezi si sa despachetezi fisierele.epk/.eix   Cum sa impachetezi si sa despachetezi fisierele.epk/.eix EmptySam Dec 15, 2012 4:11 am

e sters fisierul de la download...
Sus In jos
ROLORADU




Mesaje : 1
Data de înscriere : 07/07/2013

Cum sa impachetezi si sa despachetezi fisierele.epk/.eix Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa impachetezi si sa despachetezi fisierele.epk/.eix   Cum sa impachetezi si sa despachetezi fisierele.epk/.eix EmptyDum Iul 07, 2013 7:24 am

Ma, pune alt link drq
Sus In jos
liviuinovo




Mesaje : 1
Data de înscriere : 20/11/2013

Cum sa impachetezi si sa despachetezi fisierele.epk/.eix Empty
MesajSubiect: Eroare la impachetat   Cum sa impachetezi si sa despachetezi fisierele.epk/.eix EmptyMier Noi 20, 2013 11:00 pm

Salut, am despachetat, am modificat dar cand este sa impachetez fisierele am urmatoarea eroare:

Excetion occured!
An unhandled exception was thrown.
Exception Details follow:

ParserError: Error reading end tag.
at root_pack.xml [line: 91, col: 86]


The application will exit now.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cum sa impachetezi si sa despachetezi fisierele.epk/.eix Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa impachetezi si sa despachetezi fisierele.epk/.eix   Cum sa impachetezi si sa despachetezi fisierele.epk/.eix Empty

Sus In jos
 
Cum sa impachetezi si sa despachetezi fisierele.epk/.eix
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cipry.ro :: Your first category :: Tutoriale Despre Metin2-
Mergi direct la: